Στα Μονοπάτια Της Κνωσού Και Του Γιούχτα

Την κυριακή 22 μαρτίου 2020, ο ημιορεινός αγώνας δρόμου, πεζοπορίας και ορεινός Αγώνας 22,6 και 6 Χλμ, που αναδεικνύουν τα μοναδικά μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα. Μια νοητή γραμμή που συνδέει αιώνες, μύθους, έργα ανθρώπων, ιερά μνημεία και εκπληκτικές δημιουργίες της φύσης.

Ημιορεινός αγώνας δρόμου, πεζοπορίας και ορεινός Αγώνας 22,6 και 6 Χλμ, που αναδεικνύουν τα μοναδικά μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα. Μια νοητή γραμμή που συνδέει αιώνες, μύθους, έργα ανθρώπων, ιερά μνημεία και εκπληκτικές δημιουργίες της φύσης.
Ελάτε να τρέξουμε πάνω σ’ αυτή τη γραμμή, στα μονοπάτια της ιστορίας, να νιώσουμε πως είναι να γίνεσαι μέρος της, ελάτε να αγναντέψουμε το μέλλον μας από την κορυφή του παρελθόντος μας.


Me

Ο ημιορεινός αγώνας δρόμου και πεζοπορίας 22.6 κμ ξεκινουν από τις αρχαιότητες της Κνωσού ανεβαίνει από το μινωικό μονοπάτι στο ιερό βουνό Γιούχτας και τερματίζει στις Αρχάνες. Ενω ανίστοιχα ο ορεινός αγώνας τον 6 κμ ξεκινάει απο την ανεμοσπηλιά με κατευθυνση το ορος Γιούχτα και τερματισμο Αρχάνες.

Μονοπάτι 8,6 χλμ. 40%
Χωματόδρομος-Άσφαλτος 14 χλμ. 41%
Μάθε περισσότερα για την διαδρομή 22,6χλμ. εδώ. Και αντίστοιχα για την διαδρομή τον 6 χλμ.εδώ

Ορεινος Αγωνας 6,0 Χλμ.

Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα 2019 του αγώνα απόστασης 6χλμ. +430μ. υψομετρικής διαφοράς απο την εφαρμογή του chronolog .

Ημιορεινος Αγωνας 22,6 Χλμ.

Αγώνας απόστασης 22,5 χλμ. +1150μ υψομετρικής διαφοράς αναλυτικά τα αποτελέσματα 2019, απο την εφαρμογή του chronolog.

Αγωνας για παιδια

Παιδικός αγώνας 1.000μ. η εκκίνηση γίνετε μέσα στο χωριό Αρχάνες.Καταγραφή αποτελεσμάτων δεν υπάρχει απο την εφαρμογή του chronolog.

  • Φωτογραφίες απο τον 2ος δρόμος Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

    Φωτογραφίες απο τον 2ος δρόμος Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

     Οι φωτογραφίες απο τον δεύτερο δρόμο Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα τραβήχτηκαν απο τον Κωνσταντίνο Λιάκουρη













  • 2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

    2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

     Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή 5 Απριλίου ο2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού & του Γιούχτα που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης του Δήμου Αρχανών-Αστερουσίων και του Ομίλου Υπεραποστάσεων Κρήτης πάνω από 200 αθλητές μικροί μεγάλοι και πεζοπόροι έδωσαν το παρόν στην φετινή διοργάνωση.

    Στον αγώνα των 18.500 χλμ ξεκίνησαν το πρωί από την Κνωσό περίπου 180 αθλητές και πεζοπόροι και τερμάτισαν 112 νικητής στους άνδρες ήταν ο ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΟΦΗ με χρόνο 1ώρα 37΄21 ενώ στις γυναίκες η ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ από την Ιεράπετρα με 2 ώρες 15΄51.Παράλληλα έγιναν και αγώνες 500 μέτρων για Δημοτικά Σχολεία και Γυμνάσια. Στα αξιοσημείωτα ήταν η βράβευση του βετεράνου αθλητή Γιώργου Γενετζάκη από τον σύλλογο Μαραθωνοδρόμων για την προσφορά του στον αθλητισμό.

     Παραβρέθηκαν στον αγώνα ο περιφερειάρχης Κρήτης κος Αρναουτάκης Σταύρος και ο Δήμαρχος του Δήμου Αρχανών -Αστερουσίων Κοκοσάλης Μανόλης.

     Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς που με την πολύτιμη χορηγία τους συνετέλεσαν στην τέλεια διοργάνωση τους ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε.-New balance-βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο-ΦΗΜΗ Α.Ε. ΚΣΟΣ-ΑΝΕΚ-ΒLUSTAR-Μινωικές Γραμμές- Ενωση Ηρακλείου- Παπαδάκη Σούλα Κέτερινγκ-βιοτεχνία Κρουασάν Μαυροφρύδης-φούρνος Αντώνη Βενέρη-Κρητικός Φούρνος-Καραμέλο-ξηρούς καρπούς Σηφάκη

     Επίσης το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου-τον Φίλιο Ζευς- την Ελληνική Αστυνομία- για την πολύτιμη βοήθεια τον πολιτιστικό Σύλλογο Βαθύπετρου και Αρχανών-την τοπική κοινότητα αρχανών και όλους τους εθελοντές και τους συμμετέχοντες αθλητές και πεζοπόρους. 



    Αποτελέσματα δρόμου 18.500χλμ.

    α/α

    Ονοματεπώνυμο

    Σύλλογος

    κατηγορία

    χρόνος


    01

    ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

    ΟΦΗ

    1ος γενικής

    1ώρα 37΄21


    02

    ΣΙΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ultrarunners

    2ος γενικής

    1ώρα49΄49


    03

    ΤΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

    ΣΜΚ

    3ος γενικής

    1ώρα 51΄04


    04

    ΠΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

    1ος 30-39

    1ώρα 59΄42


    05

    ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

    ΟΥΚ

    1ος 40-49

    2 ώρες 02΄05


    06

    ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ/καρδιά παι

    2ος 40-49

    2 ώρες02΄08


    07

    ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛ.

    ΟΥΚ

    3ος 40-49

    2 ώρες 02΄49


    08

    ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΝΕΣΤΩΡΑΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    2ος30-39

    2 ώρες 03΄16


    09

    ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ

    3Ος 30-39

    2 ώρες 04΄40


    10

    ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

    30-39

    2 ώρες 04΄49


    11

    ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες 06΄35


    12

    ΣΙΝΑΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

    ΧΑΝΙΑ

    30-39

    2 ώρες 08΄47


    13

    ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες 08΄54


    14

    ΜΑΛΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

    40-49

    2 ώρες 11΄43


    15

    ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

    1Ος 50-59

    2 ώρες 11΄47


    16

    ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες 13΄26


    17

    ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ

    ΣΜΚ

    1Ος ως 19

    2 ώρες 14΄09


    18

    ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΡΕΘΥΜΝΟ

    1ος 20-29

    2 ώρες 14΄21


    19

    ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛ.ΣΤΥΛ.

    dandogs

    2ος 20-29

    2 ώρες 14΄33


    20

    ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΔΥΗ

    40-49

    2 ώρες 14΄57


    21

    ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    ΣΜΚ

    2ος 50-59

    2 ώρες 15΄02


    22

    ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

    1η γενικής γυν

    2 ώρες 15΄51


    23

    ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες 16΄09


    24

    ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝ.

    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

    3ος 50-59

    2 ώρες 16΄58


    25

    ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    ΣΔΥΡ

    40-49

    2 ώρες 17΄08


    26

    ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

    ΣΔΥΡ

    50-59

    2 ώρες 17’39


    27

    ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

    ΡΕΘΥΜΝΟ

    30-39

    2 ώρες 17’49


    28

    ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες 19΄03


    29

    ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

    50-59

    2 ώρες 19΄18


    30

    ΛΑΒΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

    ΕΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

    30-39

    2 ώρες 19΄32


    31

    ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

    ΚΑΡΔΙΑ ΠΑΙΔΙΟΥ

    40-49

    2 ώρες 19΄55


    32

    ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

    ΡΕΘΥΜΝΟ

    3ος 20-29

    2 ώρες 20΄00


    33

    ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    2 ώρες21΄11


    34

    ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες 21΄18


    35

    ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΟΥΚ

    40-49

    2 ώρες 22΄09


    36

    ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

    ΣΜΚ

    20-29

    2 ώρες 22΄23


    37

    MOGIA IGNACIO

    ΣΔΥΧ

    30-39

    2 ώρες 22΄42


    38

    FEDERSEN HELENA

    GERMANY

    2η γενικής γυν

    2 ώρες 22΄46


    39

    ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓ

    ΣΔΥΗ

    3Η γενικής

    2 ώρες 23΄21


    40

    ΒΕΡΓΝΕΣ ΓΚΑΣ

    ΣΜΚ

    50-59

    2 ώρες 24΄07


    41

    ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

    ΡΟΥΒΑΣ

    40-49

    2 ώρες25΄46


    42

    ΠΕΝΤΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

    ΣΔΥΧ

    40-49

    2 ώρες25΄50


    43

    ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

    1η 20-29

    2 ώρες26΄09


    44

    ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    20-29

    2 ώρες26΄26


    45

    ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες26’37


    46

    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

    30-39

    2 ώρες26΄49


    47

    ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΟΦΗ

    40-49

    2 ώρες28΄22


    48

    ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

    ΚΟΜΟΤΙΝΗ

    30-39

    2 ώρες28΄30


    49

    ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

    ΣΔΥΧ

    30-39

    2 ώρες29΄49


    50

    ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

    ΟΦΗ

    2η 40-49

    2 ώρες29’49


    51

    ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

    ΟΦΗ

    50-59

    2 ώρες29΄58


    52

    ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    30-39

    2 ώρες29΄59


    53

    ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

    1η 30-39

    2 ώρες32΄31


    54

    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες34΄05


    55

    ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες35΄33


    56

    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

    ΟΦΗ

    40-49

    2 ώρες36΄47


    57

    ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

    ΟΦΗ

    1ος 60+

    2 ώρες40΄09


    58

    ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

    40-49

    2 ώρες40΄47


    59

    ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝ

    ΑΟΑΝ

    40-49

    2 ώρες42΄39


    60

    ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

    ΧΑΝΙΑ

    2η 30-39

    2 ώρες43΄27


    61

    ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες43΄30


    62

    ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡ

    ΡΕΘΥΜΝΟ

    40-49

    2 ώρες43΄51


    63

    ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    30-39

    2 ώρες44΄29


    64

    ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

    ΧΑΝΙΑ

    30-39

    2 ώρες45΄30


    65

    ΜΠΑΤΣΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες47΄32


    66

    ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    30-39

    2 ώρες49΄46


    67

    ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ

    30-39

    2 ώρες52΄50


    68

    ΣΤΑΘΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    20-29

    2 ώρες53΄07


    69

    ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    20-29

    2 ώρες53΄20


    70

    ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

    ΣΔΥΧ

    40-49

    2 ώρες54΄20


    71

    ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    2 ώρες54΄29


    72

    ΜΥΛΩΝΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

    ΣΔΥΗ

    30-39

    2 ώρες55΄43


    73

    ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

    ΟΥΚ

    40-49

    2 ώρες55΄44


    74

    ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΚΑΡΔΙΑ ΠΑΙΔΙ

    40-49

    2 ώρες56΄31


    75

    ΤΣΙΧΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    2 ώρες56΄35


    76

    ΚΑΡΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    2 ώρες57΄05


    77

    ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

    Cotinos running

    3η 40-49

    2 ώρες57΄18


    78

    ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    30-39

    2 ώρες57΄35


    79

    ΠΑΠΙΑΜΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    2 ώρες57΄56


    80

    ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες59΄12


    81

    ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΠΕΡΙΑΝΔΡΟ

    ΣΜΚ

    50-59

    2 ώρες59΄40


    82

    ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ

    ΣΜΚ

    40-49

    2 ώρες59΄59


    83

    ΚΕΝΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

    30-39

    3 ώρες 00΄07


    84

    ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    3 ώρες03΄52


    85

    ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΣΜΚ

    50-59

    3 ώρες05΄05


    86

    ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    30-39

    3 ώρες07΄37


    87

    ΒΑΡΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ

    ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

    50-59

    3 ώρες10΄31


    88

    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

    Danidogs

    20-29

    3 ώρες13΄08


    89

    ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ

    ΣΜΚ

    40-49

    3 ώρες14΄42


    90

    ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    3 ώρες20΄01


    91

    ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΡΕΘΥΜΝΟ

    20-29

    3 ώρες25΄15


    92

    ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΟΥΚ

    50-59

    3 ώρες25΄29


    93

    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    3 ώρες25΄29


    94

    ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    3 ώρες26΄16


    95

    ΧΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

    50-59

    3 ώρες28΄26


    96

    ΚΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΟΥΚ

    40-49

    3 ώρες28΄33


    97

    ΣΕΛΙΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    3 ώρες30΄04


    98

    ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    40-49

    3 ώρες31΄16


    99

    ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

    40-49

    3 ώρες31΄31


    100

    ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

    ΣΔΥΧ

    40-49

    3 ώρες31΄42


    101

    ΒΑΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

    50-59

    3 ώρες32΄33


    102

    ΣΥΛΙΓΑΡΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    ΧΑΝΙΑ

    30-39

    3 ώρες32΄39


    103

    ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    3 ώρες33΄12


    104

    ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

    ΣΜΚ

    40-49

    3 ώρες33΄32


    105

    ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

    ΣΔΥΧ

    40-49

    3 ώρες33΄45


    106

    WELCH MARTIN NEIL

    Chania personal

    40-49

    3 ώρες34΄27


    107

    ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

    ΣΜΚ

    30-39

    3 ώρες34΄29


    108

    ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ

    ΣΜΚ

    60+

    3 ώρες34΄55


    109

    ΧΡΟΝΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

    Arial art.gr

    30-39

    3 ώρες35΄22


    110

    ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΖΩΗ

    ΣΜΚ

    40-39

    3 ώρες36΄11


    111

    ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΕΥΑ

    ΣΜΚ

    50-59

    3 ώρες 39΄12


    112

    ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗ

    ΟΥΚ

    50-59

    3 ώρες40΄11







    2ος ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΚΝΩΣΣΟΥ & ΤΟΥ ΓΙΟΥΧΤΑ


    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ


    ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 18,500 χλμ



    1ος

    ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΟΦΗ


    ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ


    2ος

    ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ


    FEDERSEN HELLENA GERMANY


    3ος

    ΤΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ


    ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ







    Ως 19 ΧΡΟΝΩΝ



    1ος

    ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ ΣΜΚ







    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-29



    1ος

    ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ


    ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤ.


    2ος

    ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣDanidogs



    3ος

    ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟ




    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39



    1ος

    ΠΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ


    ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ


    2ος

    ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΘΟΔΩΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ


    ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΝΙΑ


    3ος

    ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΓ.ΝΙΚ.


    ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΖΩΗ ΣΜΚ



    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49



    1ος

    ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ


    ΜΠΟΛΕ ΚΛΕΜΕΝΤΙΝΑupsiorunner


    2ος

    ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ


    ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΦΗ


    3ος

    ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ


    ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗCotinos



    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59



    1ος

    ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡ


    ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ


    2ος

    ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ



    3ος

    ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ









    1ος

    ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΦΗ


    ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ











    ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα τάξεις πρώτη-τρίτη



    1ος

    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ


    ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ


    2ος

    ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ


    ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ


    3ος

    ΤΖΕΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ


    ΔΙΑΚΟΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ



    ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα τάξεις Τετάρτη-έκτη



    1ος

    ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ


    ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑ


    2ος

    ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ


    ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ


    3ος

    ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ


    ΤΟΤΗ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ



    Γυμνασίων 500 κοριτσιών



    ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ



    ΓΕΝΕΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ






  • Δήλωσε τώρα συμμετοχή

    στον ημιμαραθώνιο δρόμο "Στα Μονοπάτια της Κνωσσού και του Γιούχτα" έλα να τρέξεις και να νιώσεις τους παλμούς τις ιστορίας αυτού του τόπου. Μια εμπειρία που θα σου μείνει αξέχαστη!

    Διεύθυνση

    Μελίνας Μερκούρη 38,ΤΚ 71305

    email

    knossosrun@gmail.com

    Τηλέφωνο

    +30 2810 263426

    Kινητό

    694 6233488