Στα Μονοπάτια Της Κνωσού Και Του Γιούχτα

Ημιορεινός αγώνας δρόμου και πεζοπορίας 22,500χλμ - Ορεινός Αγώνας 6,0Χλμ, που αναδεικνύουν τα μοναδικά μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα. Μια νοητή γραμμή που συνδέει αιώνες, μύθους, έργα ανθρώπων, ιερά μνημεία και εκπληκτικές δημιουργίες της φύσης. Ελάτε να τρέξουμε πάνω σ’ αυτή τη γραμμή, στα μονοπάτια της ιστορίας, να νιώσουμε πως είναι να γίνεσαι μέρος της, ελάτε να αγναντέψουμε το μέλλον μας από την κορυφή του παρελθόντος μας.

Μάθετε περισσότερα Δηλώστε συμμετοχή

Η διαδρομή του αγώνα

 Κνωσός Αφετηρία

Κνωσός Αφετηρία

ξεκινώντας από τις αρχαιότητες της Κνωσού ανεβαίνει από το μινωικό μονοπάτι στο ιερό βουνό Γιούχτας και τερματίζει στις Αρχάνες.

Περισσότερα
 Το Κνωσανό Φαράγγι

Το Κνωσανό Φαράγγι

Το Κνωσανό Φαράγγι ή φαράγγι της Αγ.Ειρήνης αποτελεί φυσική συνέχεια του όρους του Γιούχτα με συνολικό μήκος διαδρομής 5,7χλμ..

Περισσότερα
 Γιούχτας

Δάσος Φουρνί - Γιούχτας

θεωρείται το σημαντικότερο βουνό της ευρύτερης περιοχής, όχι μόνο για τη θέση και το σχέδιό του που θυμίζει ανθρώπινο κεφάλι, αλλά και για...

Περισσότερα
 Αρχάνες

Αρχάνες

μία γραφική κωμόπολη με ιστορία 5000 χρόνων, χτισμένη σε μία κατάφυτη περιοχή 16χλμ N.A. του Ηρακλείου,στους πρόποδες του Γιούχτα.

Περισσότερα

Τα νέα μας

Πέμπτη, 23 Απριλίου 2015

Φωτογραφίες απο τον 2ος δρόμος Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

Φωτογραφίες απο τον 2ος δρόμος Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

 Οι φωτογραφίες απο τον δεύτερο δρόμο Στα Μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα τραβήχτηκαν απο τον Κωνσταντίνο Λιάκουρη













Κυριακή, 5 Απριλίου 2015

2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού και του Γιούχτα

 Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή 5 Απριλίου ο2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού & του Γιούχτα που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης του Δήμου Αρχανών-Αστερουσίων και του Ομίλου Υπεραποστάσεων Κρήτης πάνω από 200 αθλητές μικροί μεγάλοι και πεζοπόροι έδωσαν το παρόν στην φετινή διοργάνωση.

Στον αγώνα των 18.500 χλμ ξεκίνησαν το πρωί από την Κνωσό περίπου 180 αθλητές και πεζοπόροι και τερμάτισαν 112 νικητής στους άνδρες ήταν ο ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΟΦΗ με χρόνο 1ώρα 37΄21 ενώ στις γυναίκες η ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ από την Ιεράπετρα με 2 ώρες 15΄51.Παράλληλα έγιναν και αγώνες 500 μέτρων για Δημοτικά Σχολεία και Γυμνάσια. Στα αξιοσημείωτα ήταν η βράβευση του βετεράνου αθλητή Γιώργου Γενετζάκη από τον σύλλογο Μαραθωνοδρόμων για την προσφορά του στον αθλητισμό.

 Παραβρέθηκαν στον αγώνα ο περιφερειάρχης Κρήτης κος Αρναουτάκης Σταύρος και ο Δήμαρχος του Δήμου Αρχανών -Αστερουσίων Κοκοσάλης Μανόλης.

 Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς που με την πολύτιμη χορηγία τους συνετέλεσαν στην τέλεια διοργάνωση τους ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε.-New balance-βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο-ΦΗΜΗ Α.Ε. ΚΣΟΣ-ΑΝΕΚ-ΒLUSTAR-Μινωικές Γραμμές- Ενωση Ηρακλείου- Παπαδάκη Σούλα Κέτερινγκ-βιοτεχνία Κρουασάν Μαυροφρύδης-φούρνος Αντώνη Βενέρη-Κρητικός Φούρνος-Καραμέλο-ξηρούς καρπούς Σηφάκη

 Επίσης το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου-τον Φίλιο Ζευς- την Ελληνική Αστυνομία- για την πολύτιμη βοήθεια τον πολιτιστικό Σύλλογο Βαθύπετρου και Αρχανών-την τοπική κοινότητα αρχανών και όλους τους εθελοντές και τους συμμετέχοντες αθλητές και πεζοπόρους. 



Αποτελέσματα δρόμου 18.500χλμ.

α/α

Ονοματεπώνυμο

Σύλλογος

κατηγορία

χρόνος


01

ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

ΟΦΗ

1ος γενικής

1ώρα 37΄21


02

ΣΙΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ultrarunners

2ος γενικής

1ώρα49΄49


03

ΤΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

ΣΜΚ

3ος γενικής

1ώρα 51΄04


04

ΠΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

1ος 30-39

1ώρα 59΄42


05

ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΟΥΚ

1ος 40-49

2 ώρες 02΄05


06

ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ/καρδιά παι

2ος 40-49

2 ώρες02΄08


07

ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛ.

ΟΥΚ

3ος 40-49

2 ώρες 02΄49


08

ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΝΕΣΤΩΡΑΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

2ος30-39

2 ώρες 03΄16


09

ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3Ος 30-39

2 ώρες 04΄40


10

ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

30-39

2 ώρες 04΄49


11

ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες 06΄35


12

ΣΙΝΑΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΧΑΝΙΑ

30-39

2 ώρες 08΄47


13

ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες 08΄54


14

ΜΑΛΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

40-49

2 ώρες 11΄43


15

ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

1Ος 50-59

2 ώρες 11΄47


16

ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες 13΄26


17

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ

ΣΜΚ

1Ος ως 19

2 ώρες 14΄09


18

ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΡΕΘΥΜΝΟ

1ος 20-29

2 ώρες 14΄21


19

ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛ.ΣΤΥΛ.

dandogs

2ος 20-29

2 ώρες 14΄33


20

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΔΥΗ

40-49

2 ώρες 14΄57


21

ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΣΜΚ

2ος 50-59

2 ώρες 15΄02


22

ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

1η γενικής γυν

2 ώρες 15΄51


23

ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες 16΄09


24

ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝ.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

3ος 50-59

2 ώρες 16΄58


25

ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΣΔΥΡ

40-49

2 ώρες 17΄08


26

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΔΥΡ

50-59

2 ώρες 17’39


27

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΡΕΘΥΜΝΟ

30-39

2 ώρες 17’49


28

ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες 19΄03


29

ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

50-59

2 ώρες 19΄18


30

ΛΑΒΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΕΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

30-39

2 ώρες 19΄32


31

ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΚΑΡΔΙΑ ΠΑΙΔΙΟΥ

40-49

2 ώρες 19΄55


32

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΡΕΘΥΜΝΟ

3ος 20-29

2 ώρες 20΄00


33

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

2 ώρες21΄11


34

ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες 21΄18


35

ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΟΥΚ

40-49

2 ώρες 22΄09


36

ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΜΚ

20-29

2 ώρες 22΄23


37

MOGIA IGNACIO

ΣΔΥΧ

30-39

2 ώρες 22΄42


38

FEDERSEN HELENA

GERMANY

2η γενικής γυν

2 ώρες 22΄46


39

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓ

ΣΔΥΗ

3Η γενικής

2 ώρες 23΄21


40

ΒΕΡΓΝΕΣ ΓΚΑΣ

ΣΜΚ

50-59

2 ώρες 24΄07


41

ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΥΒΑΣ

40-49

2 ώρες25΄46


42

ΠΕΝΤΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΔΥΧ

40-49

2 ώρες25΄50


43

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

1η 20-29

2 ώρες26΄09


44

ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

20-29

2 ώρες26΄26


45

ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες26’37


46

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

30-39

2 ώρες26΄49


47

ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΟΦΗ

40-49

2 ώρες28΄22


48

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

ΚΟΜΟΤΙΝΗ

30-39

2 ώρες28΄30


49

ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΔΥΧ

30-39

2 ώρες29΄49


50

ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΟΦΗ

2η 40-49

2 ώρες29’49


51

ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΟΦΗ

50-59

2 ώρες29΄58


52

ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

30-39

2 ώρες29΄59


53

ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

1η 30-39

2 ώρες32΄31


54

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες34΄05


55

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες35΄33


56

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΟΦΗ

40-49

2 ώρες36΄47


57

ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΟΦΗ

1ος 60+

2 ώρες40΄09


58

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

40-49

2 ώρες40΄47


59

ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝ

ΑΟΑΝ

40-49

2 ώρες42΄39


60

ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΧΑΝΙΑ

2η 30-39

2 ώρες43΄27


61

ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες43΄30


62

ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡ

ΡΕΘΥΜΝΟ

40-49

2 ώρες43΄51


63

ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

30-39

2 ώρες44΄29


64

ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΧΑΝΙΑ

30-39

2 ώρες45΄30


65

ΜΠΑΤΣΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες47΄32


66

ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

30-39

2 ώρες49΄46


67

ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ

30-39

2 ώρες52΄50


68

ΣΤΑΘΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

20-29

2 ώρες53΄07


69

ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

20-29

2 ώρες53΄20


70

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΣΔΥΧ

40-49

2 ώρες54΄20


71

ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

2 ώρες54΄29


72

ΜΥΛΩΝΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

ΣΔΥΗ

30-39

2 ώρες55΄43


73

ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΟΥΚ

40-49

2 ώρες55΄44


74

ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΑΡΔΙΑ ΠΑΙΔΙ

40-49

2 ώρες56΄31


75

ΤΣΙΧΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

2 ώρες56΄35


76

ΚΑΡΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

2 ώρες57΄05


77

ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Cotinos running

3η 40-49

2 ώρες57΄18


78

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

30-39

2 ώρες57΄35


79

ΠΑΠΙΑΜΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

2 ώρες57΄56


80

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες59΄12


81

ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΠΕΡΙΑΝΔΡΟ

ΣΜΚ

50-59

2 ώρες59΄40


82

ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ

ΣΜΚ

40-49

2 ώρες59΄59


83

ΚΕΝΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

30-39

3 ώρες 00΄07


84

ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

3 ώρες03΄52


85

ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΜΚ

50-59

3 ώρες05΄05


86

ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

30-39

3 ώρες07΄37


87

ΒΑΡΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ

ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

50-59

3 ώρες10΄31


88

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Danidogs

20-29

3 ώρες13΄08


89

ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ

ΣΜΚ

40-49

3 ώρες14΄42


90

ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΣΜΚ

40-49

3 ώρες20΄01


91

ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΡΕΘΥΜΝΟ

20-29

3 ώρες25΄15


92

ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΟΥΚ

50-59

3 ώρες25΄29


93

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

3 ώρες25΄29


94

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΣΜΚ

40-49

3 ώρες26΄16


95

ΧΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΑΝΑΒΟΛΕΜΑ

50-59

3 ώρες28΄26


96

ΚΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΟΥΚ

40-49

3 ώρες28΄33


97

ΣΕΛΙΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

3 ώρες30΄04


98

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

40-49

3 ώρες31΄16


99

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

40-49

3 ώρες31΄31


100

ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΔΥΧ

40-49

3 ώρες31΄42


101

ΒΑΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

50-59

3 ώρες32΄33


102

ΣΥΛΙΓΑΡΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΧΑΝΙΑ

30-39

3 ώρες32΄39


103

ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΣΜΚ

40-49

3 ώρες33΄12


104

ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΜΚ

40-49

3 ώρες33΄32


105

ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΔΥΧ

40-49

3 ώρες33΄45


106

WELCH MARTIN NEIL

Chania personal

40-49

3 ώρες34΄27


107

ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΜΚ

30-39

3 ώρες34΄29


108

ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ

ΣΜΚ

60+

3 ώρες34΄55


109

ΧΡΟΝΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

Arial art.gr

30-39

3 ώρες35΄22


110

ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΖΩΗ

ΣΜΚ

40-39

3 ώρες36΄11


111

ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΕΥΑ

ΣΜΚ

50-59

3 ώρες 39΄12


112

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗ

ΟΥΚ

50-59

3 ώρες40΄11







2ος ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΚΝΩΣΣΟΥ & ΤΟΥ ΓΙΟΥΧΤΑ


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ


ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 18,500 χλμ



1ος

ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΟΦΗ


ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ


2ος

ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ


FEDERSEN HELLENA GERMANY


3ος

ΤΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ


ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ







Ως 19 ΧΡΟΝΩΝ



1ος

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ ΣΜΚ







ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-29



1ος

ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ


ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤ.


2ος

ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣDanidogs



3ος

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39



1ος

ΠΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ


ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ


2ος

ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΘΟΔΩΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ


ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΝΙΑ


3ος

ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΓ.ΝΙΚ.


ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΖΩΗ ΣΜΚ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49



1ος

ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ


ΜΠΟΛΕ ΚΛΕΜΕΝΤΙΝΑupsiorunner


2ος

ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ


ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΦΗ


3ος

ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ


ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗCotinos



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59



1ος

ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡ


ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ


2ος

ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ



3ος

ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ









1ος

ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΦΗ


ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ











ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα τάξεις πρώτη-τρίτη



1ος

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ


ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ


2ος

ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ


ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ


3ος

ΤΖΕΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ


ΔΙΑΚΟΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ



ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα τάξεις Τετάρτη-έκτη



1ος

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ


ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑ


2ος

ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ


ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ


3ος

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ


ΤΟΤΗ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ



Γυμνασίων 500 κοριτσιών



ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ



ΓΕΝΕΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ






5 Hotspot
Τροφοδοσία αθλητών με νερό,χυμούς και ισοτονικά
22.500 χλμ
Πεζοπορία και τρέξιμο
370 Αθλητές
Μεγάλος αριθμός συμμετοχών

Διοργανωτές - Χορηγοί

Δήμος Αρχανών
Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων
Περιφέρεια Κρήτης
Cosmos Sport






Επικοινωνία

Μιλήστε μας

Μη διστάσετε να μας πάρετε τηλέφωνο για περισσότερες πληροφορίες. Επίσης η σηματοδότηση της διαδρομής 22,500 χλμ. μπορείτε να την δείτε απο εδώ* . Παραλαβή αριθμών θα γίνει την Παρασκευή 17/03 και το Σάββατο 18/03 από την πύλη Ιησού. Υπευθυνος αγώνα Καμπαξής Παντελής - Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ.

Διεύθυνση:

Μερκούρη Μελίνας 38,Ηράκλειο,ΤΚ 71305

Ώρες Επικοινωνίας:

Δευτέρα-Παρασκευή από τις 9 π.μ. έως 2:30 μ.μ.

Τηλ.:

2810 263426 - 6946233488 - 6932466655